Otomatik Kapılar Güvenli Mi?

Otomatik Kapılar Güvenli Mi?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, kapı teknolojisi de üst seviyeye çıktı. Otomatik kapı kategorisinde üretilen bu tasarımlar, geçiş trafiğini kolaylaştırmaktadır. Elektrikli motor özelliğine sahip bu kapılar, kumandalı bir şekilde kullanılmaktadır. Otomatik kapı tasarımlarında halat kopması durumunda emniyet sistemi devreye girmektedir. Emniyet sistemi kapının  düşmesini engeller. Bu kategoride oldukça güvenli tasarımlardır. Emniyet mekanizması, olası kazaları önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Nem ve Isı Yalıtım Özelliği Bir Arada

Sanayide ve fabrikalarda bu ürünün tercih edilmesinin birçok nedeni var. Bu nedenlerden biri yalıtım özelliğidir. Sandviç panel özelliğine sahip dış bölüm, poliüretan dolguludur. Kapının dört bir yanını çeviren özel otomatik kapı conta sistemi, nem geçişini engeller. Toz ve is gibi atmosferik etkenler, conta sistemi sayesinde dışarıda kalır. Bu tasarımlar, ısı yalıtımı yaparak, ısı problemini çözmektedir. Seksiyonel kapı açılırken veya kapanırken, yay sistemi ve conta sistemi sayesinde ses yapmaz. Motor kısmı da sessizdir. Ayrıca raylardaki özel tekerler, sesi önlemektedir. Bu etkili özelliği sayesinde en çok tercih edilen kapı sistemleri kategorisinde yer almaktadır. Seksiyonel kapı mekanizmasında genişlik ve yükseklik, araç geçişi için özel tasarlanmıştır. Montajlama işleminden önce, ekspertiz hizmetiyle kapının ölçüleri belirlenir. Kullanım özelliğine göre istenilen genişlikte kapı tasarlanabilir. Fabrikaya giriş yapan araçların genişliği ve yüksekliği, bu aşamada dikkate alınmaktadır. Ayrıca geçiş trafiğinin yoğunluğuna göre tercih yapılabilir.

Kamyon Geçişine Uygun Üretiliyor

Büyük depolar ve fabrikalar, nakliye işlemlerinde büyük araçları kullanmaktadır. Büyük araçların geçişini kolaylaştıran en önemli etken kapılardır. Eski yana açılan manuel kapılar, zaman kaybına neden oluyordu. Yeni nesil seksiyonel kapı seçenekleri bu sorunu tamamen çözmüştür. Otomatik motorlu kapılar aynı zamanda kumandalıdır. Kapının yukarı doğru açılması nedeniyle kapı zemindeki çökmelerden etkilenmemektedir. Elektrik kesildiği zaman kapı otomatik bir şekilde durmaktadır. Endüstriye kapı tasarımlarında, elektrik kesintisi ve halat emniyeti, güvenli kullanım imkanı sağlamaktadır. Kullanım kategorisinde imalatçı firmadan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Kullanım şartlarına uymak, güvenli kullanım kategorisinde oldukça önemlidir. Servis imkanına sahip imalatçı firmamız, servis işlemlerinde yedek parça desteği sunmaktadır.

Profesyonel Tasarım

Sessiz çalışan bu kapılar, uzun süre sorunsuz kullanılabilir. Çelik sandviç paneller, iç kısımdaki köpüklerle birlikte ısı yalıtımı sağlamaktadır. Endüstriye kapı manuel kullanım seçenekleri, elektrik gittiği zaman devreye girer. Elektrik kesildiği zaman motor mili boşa çıkar. Böylece kapı boşa çıkar ve manuel kullanıma açılır. Kapının kenar kısımlarındaki contalar sayesinde, ısı ve nem izolasyonu sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Büyük Depolarda Güvenli Geçiş Sağlar

Güvenlik sistemi kategorisinde bütün mekanlar için kullanılabilir. Mekanın ölçülerine göre tasarlanabilen endüstriye kapı tasarımları, büyük araçların geçişine imkan sağlar. Pleksi glass malzeme ile tasarlanan saydam tasarımlar, sandviç paneller kadar sağlamdır. Elektrik kaçaklarına karşı güvenlidir. Büyük fabrikalarda, depolarda ve benzeri bir çok mekanda güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.